Ubezpieczenie Studenckie

Dlaczego warto, wybrać indywidualne ubezpieczenie?

Nie warto sprawdzać samodzielnie ofert towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie NNW lub innych umów ubezpieczenia. Śmiało można to zlecić agentowi ubezpieczeniowemu, który przygotuje to za nas.
Jest to czasochłonne i wymaga uważnego czytania warunków ubezpieczenia – dlatego lepiej oddać się w ręce profesonalisty.
Zalety samodzielnego ubezpieczenia:
*ustalenia wysokości sumy ubezpieczenia
*wysokości składki
Można powiedzieć, że jest to wtedy ubezpieczenie szyte na miarę potrzeb studenta. Przykładem indywidualnego ubezpieczenia NNW jest oferowane przez Allianz/TUW ubezpieczenie indywidualne lub NNW.
Samodzielnie ustalasz w nim wszystkie warunki i ilość umów dodatkowych, a na podstawie wyboru kalkulowana jest wysokość składki.
Najważniejsze elementy ubezpieczeń NNW

* świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu
* świadczenie na wypadek śmierci w wyniku wypadku
* przeszkolenie zawodowe inwalidów
* świadczenia opiekuńcze na terenie Polski (m. in. wizyty lekarzy i pielęgniarek, transport medyczny, pomoc psychologa, opieka nad dziećmi, pomoc medyczna za granicą, opieka nad zwierzętami domowymi)
* świadczenie na wypadek zawału serca lub udaru mózgu dla osób poniżej 30 roku życia
* Do zakresu podstawowego możesz dokupić umowy dodatkowe, czyli jedno lub kilka z następujących ubezpieczeń: ubezpieczenie kosztów leczenia, zasiłek szpitalny, zawał serca/udar mózgu lub trwała niezdolność do pracy.

W przypadku ubezpieczenia indywidualnego składkę zapłacisz zazwyczaj wyższą niż w polisie grupowej – to oczywiste. Jednak sam ubezpieczasz to co uważasz za słuszne i za wartość jaką uważasz za odpowiednią. Jest to więcej opcji których nie znajdziesz w typowych studenckich “grupówkach”.
Dzięki temu możesz korzystać z tego ubezpieczenia w pryszłości. Z pewnością duży staż zaowocuje dodatkowymi zniżkami.

Jeśli zechcesz, możesz zdecydować się odrazu na typowe ubezpieczenie na życie, gdzie część składka będzie inwestowana w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, i spróbować w ten sposób
pomnożyć swój kapitał i zabezpieczyć swoją emerutyrę. Przy obecnych zaiwrowaniach to bardzo ważne, aby pomyśleć o tym jeszcze przed rozpoczęciem życia zawodowego.

Czytaj także: Polisy i ubezpieczenia w Limanowej
Warto umówić się z agentem ubezpieczeniowym. To Cię nic nie kosztuje, a może pomóc w podjęciu decyzji.